مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

نواحی رزرو شده حافظه 8088-8086

نویسنده: محمدتقی زرین

دو ناحیه مجزای ابتدا و انتهای حافظه ریزپردازنده 8088/8086 توسط کارخانه سازنده به اعمال خاصی اختصاص داده شده است و بایستی با توجه به این دو ناحیه، از ریزپردازنده استفاده کرد. این دو بخش عبارتند از:

بخش اول ابتدای شروع حافظه از آدرس صفر الی 3FFH است. یعنی اولین ناحیه رزرو شده 1024 بایت اول حافظه است. این ناحیه برای آدرس های وقفه تخصیص داده شده و در صورت وقوع وقفه، ریزپردازنده جهت به دست آوردن آدرس برنامه سرویس وقفه به این ناحیه از حافظه مراجعه می نماید. هر چهار بایت متوالی از این ناحیه به یک وقفه اختصاص می یابد و لازم است در موقع استفاده از حافظه سیستم به این موضوع توجه کافی صورت گیرد. در آینده در این مورد بیشتر بحث خواهیم کرد.

بخش دوم رزرو شده هم در انتهای حافظه از آدرس FFFF0H الی FFFFFH است، یعنی دومین ناحیه رزرو شده حافظه، شانزده بایت انتهایی حافظه است. این ناحیه برای RESET سیستم در نظر گرفته شده و ریزپردازنده پس از عمل RESET به این ناحیه مراجعه می نماید. در این مورد نیز بعدا توضیحات کامل داده خواهد شد.

نواحی رزرو شده حافظه 8088-8086

برنامه هایی که برای 8088/8086 نوشته و بر روی آن اجرا می شوند بایستی به این دو محل توجه لازم را مبذول دارند. برنامه ها غیر از اعمال تعیین شده نمی توانند از این دو ناحیه برای مقاصد دیگر استفاده کنند. لازم به ذکر است حتی اگر در سیستم به اندازه یک مگا بایت حافظه مورد نیاز نباشد،(توضیح بیشتر: در فهرست مقالات میکرو رایانه جستجو کنید) آدرس دهی و تخصیص حافظه باید طوری انجام گیرد که این دو ناحیه را برای اهداف مورد نظر در اختیار داشته و آدرس دهی نماید.

و در انتها اشاره به موضوع دیگری در این رابطه ضرورت دارد که این نواحی صرفا توسط ریزپردازنده برای کاربردهای فوق تخصیص یافته و در صورت استفاده از سخت افزار یا نرم افزار خاص، توجه به الزامات آن نیز اجتناب ناپذیر است.


تاریخ ویرایش مقاله: 21/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه