مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

مود ماکزیمم در ریزپردازنده 8086-8088

نویسنده: محمدتقی زرین

مود ماکزیمم

مود ماکزیمم یا حداکثر، به مودی گفته می شود که در آن مود، ریزپردازنده 8086 یا 8088 به همراه ریزپردازنده کمکی دیگر در سیستم انجام وظیفه می نماید. همانگونه که در بخش اول اشاره شد ریزپردازنده 8086/88 توانایی کار با پردازنده کمکی را نیز دارد. بنابراین اگر در طراحی مداری، ریزپردازنده کمکی نیز وجود داشته باشد، لازم است ریزپردازنده 8086/88 در مود ماکزیمم قرار گیرد و بدین منظور پایه شماره 33 ریزپردازنده (که به نام پایه MN-MX نامیده می شود) به ولتاژ صفر منطقی (زمین) وصل می شود:

قرار دادن ریزپردازنده 8086-8088 در مود ماکزیمم

وجود یک ریزپردازنده کمکی (8087 یا 8089) در مدار کافی است تا ریزپردازنده در مود ماکزیمم طراحی شود. در این حالت سیگنال های کنترل در ارتباط با سایر اجزاء سیستم متشکل از چندین پردازنده، تولید خواهد شد. (در فهرست مقالات میکرو رایانه جستجو کنید) بدین منظور باید در سیستم تراشه کنترل کننده گذرگاه قرار داده شود که این سیگنال ها را دریافت نموده و سیگنال های مورد نیاز سخت افزار و کنترل گذرگاه را تولید کند.

سیگنالهای کنترل اختصاصی مود ماکزیمم عبارتند از : S0 , S1 , S2 , QS0 , QS1 , RQ/GT0 , RQ/GT1 و سیگنال LOCK.


تاریخ ویرایش مقاله: 21/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه