مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

سخت افزار 8086/8088

نویسنده: محمدتقی زرین

با توجه به بحث مفصلی که در مورد تاریخچه و مقدمات ریزپردازنده های خانواده 8086 در بخش اول داده شد. در این بخش مستقیما وارد بحث سخت افزار ریزپردازنده خواهیم شد. (در فهرست مقالات میکرو رایانه جستجو کنید)در همین جا ذکر این نکته ضروری به نظر می رسد که دو ریزپردازنده 8086 و 8088 از نظر نرم افزاری تقریبا هیچ تفاوتی باهم ندارند و بنابراین در بحث نرم افزار هیچ تفاوتی بین دو ریزپردازنده نیست. در بحث سخت افزار این دو باهم متفاوتند. البته اگر در تمام بحث ها، اشاره ای به تفاوت بین این دو نشده باشد به معنی آن است که بحث برای هر دو ریزپردازنده صادق است و اگر تفاوت هایی داشته باشند در همان بحث بین دو ریزپردازنده 8088 و 8086 تفکیک خواهد شد.

در ابتدا ساختمان داخلی ریزپردازنده را به صورت بلوک دیاگرام بررسی خواهیم کرد و عملکرد کلی ریزپردازنده را با در نظر داشتن بلوک های مهم در آن، مورد نظر قرار خواهیم داد.

در مرحله بعد ثباتهای ریزپردازنده را بصورت کلی بررسی کرده و به کاربرد اختصاصی هر کدام نیز اشاره ای خواهیم کرد.

بعد از شناخت ثباتها، عملکرد حافظه را در کنار ریزپردازنده و در حد کلیات بررسی خواهیم نمود تا ادامه بحث با ثباتهای قطعه مفهوم باشد و نحوه کار ریزپردازنده در آدرس دهی حافظه با استفاده از این ثباتها برای خواننده ملموس تر گردد.

و در نهایت در آخر بحث سخت افزار در مورد عملکرد ریزپردازنده با توجه به اطلاعاتی که در این فصل به دست امده بیشتر متمرکز خواهیم شد.

هدف کلی از این فصل، دادن شناخت بیشتر به خواننده در مورد ساختمان داخلی و عملکرد اجزاء مختلف آن است. (در فهرست مقالات میکرو رایانه جستجو کنید).


تاریخ ویرایش مقاله: 21/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه