مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

دی مالتی پلکس خطوط آدرس و داده ها

نویسنده: محمدتقی زرین

دی مالتی پلکس خطوط آدرس و داده ها

همانطوریکه در بخش خطوط آدرس و داده ها اشاره شد در ریزپردازنده 8086 شانزده بیت اطلاعات داده و در ریزپردازنده 8088 هشت بیت اطلاعات داده با 20 بیت اطلاعات آدرس به صورت زمانی باهم ادغام شده و مشترکا از پایه های تراشه استفاده می کنند. بدین ترتیب که:

در ریزپردازنده 8086 شانزده بیت کم ارزش گذرگاه آدرس با 16 بیت گذرگاه داده باهم ادغام شده و بنام های AD0 الی AD15 نامیده می شوند. ولی در ریزپردازنده 8088 به دلیل آنکه فقط 8 بیت اطلاعات داده وجود دارد 8 بیت کم ارزش گذرگاه آدرس با 8 بیت گذرگاه داده ها باهم ادغام گردیده که آنها بنام خطوط AD0 الی AD7 نامیده می شوند. (در سایر مقالات سایت میکرو رایانه توضیح داده شده) بقیه خطوط آدرس در ریزپردازنده 8088 (یعنی A8 الی A15) به تنهایی استفاده می شود و البته در هر دو ریزپردازنده مابقی چهار خط آدرس یعنی خطوط A16 , A17 , A18 , A19 با اطلاعات وضعیت ریزپردازنده ادغام شده است.

برای اینکه بتوان در مدارات از خطوط گذرگاه آدرس و داده ها استفاده نمود لازم است ابتدا اطلاعات آدرس و داده ها از همدیگر تفکیک گردد. از نظر کلی عملکرد مدار تفکیک کننده آدرس و داده ها در هر دو ریزپردازنده تفاوت چندانی باهم ندارد و تنها تفاوت عمده آنها در تعداد خطوط داده هاست. به عنوان مثال در مدار شکل زیر، نحوه این جدا سازی در ریزپردازنده 8088 آمده است:

دی مالتی پلکس خطوط آدرس و داده ها

با توجه به مطالبی که تاکنون بررسی کردیم، بدیهی است که تمام اطلاعات آدرس؛ که فقط در اولین پالس ساعت سیکل اجرا ظاهر می شود؛ باید در latchها ذخیره گردد.

مدار جداسازی مربوط به ریزپردازنده 8086 نیز مشابه همین مدار خواهد بود. تنها تفاوت عمده آن استفاده از 16 خط داده هاست که بالطبع نیاز به دو عدد بافر دوطرفه 8 بیتی داده ها خواهد داشت. همچنین لازم است سیگنال BHE آن ریزپردازنده نیز همانند سایر خطوط آدرس latch گردد.


تاریخ ویرایش مقاله: 21/2/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه