مباحث آموزشی ICDL در سایت

آشنایی با شگردها و روشهای رتبه بندی سایتها به وسیله موتورهای جستجو و طراحی سایت با در نظر گرفتن این روش ها باعث افزایش رتبه و رنکینگ سایت در موتورهای جستجو می شود. توضیحات بیشتر را در بخشهای ذیربط مطالعه فرمایید.

سایتها و حتی صفحات وب سایت ها یا وبلاگهایی که دارای رتبه و رنکینگ بالایی در موتور جستجوی گوگل هستند، در زمان سرچ کاربران جزء اولین پیشنهادهای گوگل ظاهر می شوند و بنابراین تعداد بازدیدکنندگان و مراجعان این سایتها بالاتر از مراجعات به وب سایتها یا وبلاگ هایی خواهد بود که رتبه و رنکینک سایت آنها کمتر و پایین تر است.

مقالات و مباحث برگزیده سایت:

تبلیغات

ساخت و طراحی سایت

تبلیغات در سایت

فهرست های مقالات

اکثریت بازدید کنندگان سایتها از طریق موتورهای جستجو به آنها دسترسی پیدا می کنند. به همین دلیل رتبه یک سایت در نزد موتورهای جستجوگر، اهمیت زیادی در دنیای وب و اینترنت دارد.

افزایش رتبه سایت

اگر کدهای یک سایت دارای خطا باشد از دید موتورهای جستجو در اولویت و اهمیت پایین تری نسبت به سایت های مشابه قرار می گیرد.

سایر مباحث سایت

تبلیغات

بورس کالا

سایت سهام و بورس

حافظه و ورودی خروجی ریزپردازنده 68000


گردآوری و تدوین: افسانه حاجی ئی

 

فصل 5) حافظه و ورودی - خروجی ریزپردازنده 68000

حافظه منطقی و فیزیکی:

حافظه منطقی بساختاری از حافظه است که توسط برنامه نویس دیده می شود و به صورت 16 مگابایت حافظه 8 بیتی است.

حافظه فیزیکی همان حافظه واقعی است که در کنار سیستم قرار دارد. در اين ساختار، حافظه از دو قسمت 8 بيتي تشكيل مي شود كه هر قسمت 8M بايت حافظه را در برمي گيرد. (برای مطالعه بیشتر در مورد حافظه ها به سایر مقالات سایت میکرو رایانه مراجعه نمایید)

ورودي و خروجي 68000

بطوريكه در شكل زير نشان داده مي شود ، ريزپردازنده مي تواند يك كلمه كامل 16 بيتي را بصورت موازي از I/O دريافت داشته و يا وارد آن سازد ، يا اينكه يك بايت را از I/O بخواند يا در آن بنويسد.

ورودی خروجی در ریزپردازنده 68000

در شکل (a) نشادن داده می شود که 68000 مي تواند با يك بار انتقال اطلاعات ورودي-خروجي يك كلمه (16 بيت) را نوشته يا بخواند.

در شکل (b) نشان داده می شود که 68000 مي تواند اطلاعات را صرفاً در بيتهاي D7- D0 نوشته يا بخواند. علامت × نشان مي دهدكه محتويات بايت دارای ارزش بيشتر در حين انتقال اطلاعات تغيير نمي كنند.

در شکل (c) نشان داده می شود که 68000 می تواند اطلاعات را صرفا در بیت های D15-D8 نوشته یا بخواند. علامت × نشان مي دهد كه محتويات بايت با ارزش كمتر ، در حين انتقال اطلاعات I/O تغيير نمي كنند.


تاریخ ویرایش مقاله: 25/5/1386


Valid CSS2 Valid XHTML 1.0
طراحی سایت : میکرو رایانه